Doprovodný program eventů pro rok 2023. Co je in a naopak out?

Zdroj
1. 8. 2019
Digitální prvky, LED show, umělecké akrobacie, živé sochy nebo netradiční tematické eventy.
Co baví hosty, jak se posunul trend v doprovodném programu eventu?

Naše agentura se specializuje na organizace a produkce eventů po celé Praze. Máme několik let zkušeností s tvorbou a zajištěním doprovodného programu na akcích. Snažíme se neustále jít s trendem, dělat průzkum, hledat inspirace… je to dlouhá cesta, která přináší ovoce v tvorbě jedinečných eventů.

Co bylo trendem před 5 lety je dnes už v ústraní nebo pořád atraktivní, ale v menších městech.
private exclusive event prague le valmont, bonteque event, prague event agency, event agentura praha, tanecnice praha, akrobatka, doprovodny program, klub praha, soukroma akce

„Praha se snaží inspirovat zahraničím, což je vidět u spousty mezinárodních akcí“.

Nabídka doprovodných programů od dodavatelů nabírá vysokou variabilitu a pestrost, což oceňujeme. Každého evenťáka potěší originální novinka, kterou může okořenit firemní večírek nebo opening party.

Zajistit doprovodný program individuálně není jednoduché. Pokud se v oblasti eventu neorientujete, najít trendy novinky je běh na dlouhou trať, agentury si své know how stráží a na internetu najdete pouze obecnou nabídku. Dnes už program na eventech plyne jiným směrem, než hrou na saxofon nebo degustací rumu.

Když plánujete akci a rozhodnete si program a doplňkové služby zajistit samostatně (moderace, hudba, technika, vystoupení, dekorace, hostesky), bez jistoty kvalitního dodavatele, jdete do rizika. Jednoznačně doporučujeme jako první krok poptat agenturu, která má přehled a ověřené kontakty (umělce, dodavatele služeb). Ušetří Vám to čas s hledáním, komplikace s organizací a náklady, kdy dodavatel honorace pro koncového klienta uměle navyšuje.

Pokud chcete jít vlastní cestou nebo jen chcete rozšířit svůj přehled, rádi Vám sdělíme pár tipů a inspirací doprovodných programů pro rok 2023.

Digitalizace v programu eventů

Ano, digitalizace se promítá i do programů eventů a můžeme říct, že se stává neodmyslitelnou součástí. Dává nový rozměr nejen v rámci kvality výstupů v průběhu akce, po akci, ale i nadčasovost programu samotné akce. Uvedeme pár typů:

Virtuální realita (VR) a rozšířená realita (AR) - umožní virtuální prohlídky, interaktivní hry v rozšířené 3D realitě (dotykové panely, dotykové projekce).

Digitální foto budky – záběry 360°, GIF stanice umožňují okamžitý tisk fotek, sdílení na sítích, filtry, úpravy. 

Interakce světel – světelné LED projekce, které reagují na hudbu, hlas a dotyk, jsou nadčasovým a oblíbeným prvkem v designu eventů. Představte si, že máte opening event, kde zvuk kapely nebo hlas zpěváka roztančí světla dekorované v prostoru, úžasná podívaná.

Interaktivní stanice a zážitkové zóny

Kreativní zóny nebo lounge zákoutí, které umožňují účastníkům vyzkoušet nový produkt, sledovat proces výroby, ochutnávat… dostat něco navíc (např. masáž šíje, rychlou karikaturu), wow efekt s kterým klient od vás odchází. Vytvořte oddychový, kreativní prostor, lounge zónu, skvělé občerstvení, designové prvky, a do toho zakomponujte samotný produkt a jeho brand.
Příklad. Nejmenovaná společnost, jako pomoc na ochranu ŽP, nechala své klienty na akci zasadit stromek, který si odnesli s sebou domů, při tom posilnili brand a v klientovi zanechali zážitek.

Show je pořád v kurzu

Fire show, LED show, Akrobatic show, Barman show, Burlesque show jsou pořád v kurzu, ale jejich styl a obsah vystoupení se modernizuje. Ohňové show byli obávané pro jejich rizika ve vnitřních prostorech, dnes už se toho nemusíte bát. LED show se neustále zdokonalují - led taneční vystoupení, led živé sochy nebo led dekorace v prostoru… možností je spousta. Moderní akrobatické vystoupení je nyní v kurzu, líbí se každému publiku (mužům i ženám), je to elegantní, sexy, vhodné na večírek, party i většinu večerních eventů. Akrobatka může mít styling dle typu akce… určitě doporučujeme. Ale pozor (pokud budete hledat vlastní cestou) na dodavatele, vyžádejte si video ukázky předem.

Horký tip

,,Pro business posezení nebo menší skupinu hostů“
Speciální degustační večeře spojená s karaoke nebo interaktivní hrou.

Zážitková večere, kde je host nucený si pokrm dokončit sám (tento typ večeří umožňuje vietnamská, korejská kuchyně). Usadí Vás k dlouhému stolu, který je bohatě vyskládaný jídlem, některé v surovém stavu a Vy si část menu musíte dodělat sami (nemyslíme tím, že si budete smažit řízky a loupat brambory), ale třeba kousek lososa opečete na grilovacím kameni nebo ponoříte do horkého oleje.

Je to příjemné posezení spojené s aktivitou, poznáváte nové chutě, přípravu a zároveň ideální čas pro networking. Atmosféra je uvolněná, skvělé pro obchodní partnery nebo zaměstnance, jako poděkování za skvělou práci, nebo koncorční posezení.

Po večeři je oblíbeným prvkem soutěž v karaoke nebo interaktivní digitální hry (doplněk menší ochutnávka sektů nebo rumů).

Věříme, že jsme Vás inspirovali a některý z tipů Vás oslovil. Možností doprovodného programu a jeho originálních forem je opravdu hodně. Rádi Vám sdělíme další tipy nebo pro Vás připravíme špičkový program na míru. Myslete na to, že program a atmosféra jsou víc než 50% úspěchu akce, pokud se hosté nudí odjedou, pokud byl program špatný už se nevrátí a můžeme jmenovat dále. Na programu si dejte opravdu záležet je to investice, které se Vám mnohonásobně vrátí.

Kontaktujte nás

Nechte si připravit event přesně na míru.
Bonteque s.r.o.
Rybná 716/24, Praha 1 - Staré Město, 110 00
IČ: 07668953, DIČ: CZ07668953

© 2021 Bonteque s.r.o.

VOP
GDPR


envelopephone-handset